Zabiegi falą uderzeniową – efektowne zwalczanie cellulitu

Fala uderzeniowa z uwagi na udowodnione działanie biologiczne, jest stosowana przy leczeniu coraz większej ilości schorzeń w wielu dziedzinach medycyny. W ostatnich latach zauważa się coraz większe zainteresowanie tym czynnikiem fizykalnym, nie tylko w medycynie wewnętrznej czy fizjoterapii, lecz także w kosmetologii, gdzie obszarem zastosowania jest terapia cellulitu. Lipodystrofia (naukowa nazwa cellulitu) jest przede wszystkim defektem kosmetycznym, niemającym w pierwszych stadiach znaczącego wpływu na zdrowie.

Leczenie cellulitu w większości opiera się na działaniu stymulującym metabolizm komórkowy oraz zwiększającym mikrokrążenie, zarówno z zastosowaniem środków farmakologicznych jak i fizycznych. Fala uderzeniowa jest jedną z prostszych i niedającą skutków ubocznych metod, powodującą oprócz wymienionych efektów także działanie mechaniczne na tkankę tłuszczową.

Fala uderzeniowapowoduje przemodelowanie włókien kolagenowych skóry, co wpływa na redukcję cellulitu, zarówno w ocenie obiektywnej przy użyciu kolagenografii, jak i subiektywnej pacjentów. Należy jednocześnie mieć świadomość tego, że fala uderzeniowa w leczeniu cellulitu nie jest czynnikiem dającym 100% skuteczności. Badanie nie obejmowało także dodatkowych okoliczności, np. wypijania dużej ilości wody, w celu wyprowadzenia z organizmu substancji, które uwolniła fala uderzeniowa. Może się więc okazać, że stosując dodatkowe zasady żywieniowe, można znacząco zwiększyć skuteczność zabiegu.

Fala uderzeniowa to rewolucyjne rozwiązanie do bezinwazyjnego ujędrniania skóry - skuteczna redukcja cellulitu,

umniejszanie widoczności blizn i wygładzanie rozstępów.

Pomaga w formowaniu się nowej tkanki, poprawia elastyczność i teksturę skóry, umacnia budowę oraz hamuje efekty starzenia się skóry.

Impulsy shockowe (akustyczne) wytwarzają wibracje w tkance łącznej powodując jej naprzemienne mechaniczne rozciąganie i relaksację. Tkanka łączna odzyskuje elastyczność poprzez restrukturyzację komórek.

Nowotworzenie naczyń. Wzrost nowych kapilarów (naczyń włoskowatych) oraz poprawa mikrocyrkulacji, dostaw tlenu i metabolizmu na obszarze zabiegowym.

Proces pseudozapalny powodowany uderzeniami impulsów energii wywołuje uwalnianie się leczniczych czynników stymulujących rozrastanie się fibroblastów. Proces ten prowadzi do powstawania nowych zagęszczonych pasm kolagenu.

Udrożnienie systemu limfatycznego przyspiesza usuwanie złogów ubocznych produktów przemiany materii.
Prowadzi to do redukcji obrzęków i szybszej regeneracji tkanki.

Efekty terapii

Ujędrnianie zwiotczałej skóry

Redukcja „dołków” w skórze

Poprawa tonacji skóry

Redukcja obrzęków

Typy skóry rekomendowane do zabiegów

Stopień cellulitu 0 -3

Postarzała skóra

Nieregularności po liposukcji

Obrzęki tłuszczowe