Laser wysokoenergetyczny Hilt Hiro 3.0 

Opatentowany w USA w 2003 roku impuls HILT® zastosowany w Hilterapia®, generuje efekt termiczny z efektem fotomechanicznym zapewniając niepowtarzalne efekty terapeutyczne w odniesieniu do naprawy i regeneracji tkanek, aktywacji drenażu limfatycznego i mikro krążenia. Także z tych powodów Hilterapia® jest wysoce skuteczna w bólach aparatu kostno-mięśniowego, ścięgien, od najbardziej powierzchownych do najgłębszych. Silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i anty obrzękowe sprawiają, że nadaje się również do leczenia zapalenia ścięgien, w którym leczenie bólu i zmniejszenie stanu zapalnego jest podstawą szybkiego powrotu do zdrowia.

Terapia HILT - High Intensity Laser Therapy - terapia laserem wysokoenergetycznym amerykańskiej firmy ASA laser.Aparat emituje opatentowany kształt fali, która jest przekształcana na impulsy o dużej mocy, do 3 kW (350 mJ).

CeleHilterapii:

stawy - zmniejszenie stanu zapalnego i pobudzenie regeneracji chrząstki stawowej;

układ mięśniowy - szybki efekt przeciwbólowy - już po pierwszym zabiegu;

układ krążenia i limfatyczny - zwiększa się dostarczanie składników odżywczych i absorpcja produktów ubocznych.

Główne wskazania: głęboko zlokalizowane zmiany w obrębie ścięgien (zmiany ścięgna, pochewki, przyczepu, częściowe uszkodzenie ścięgna), uszkodzenia mięśni, obrzęki pourazowe, stany zapalne tkanek miękkich np. zapalenie kaletki i błony maziowej, zmiany kostno-chrzęstne, zmiany degeneracyjne chrząstek, zapalenie stawów, bóle kręgosłupa.